IT-juht on tõlk äri ja tehnoloogia vahel

IT-uudised kirjutas, et Eesti mõjukaima IT-juhi konkursi nominent, Saint-Gobain Glass Estonia IT-teenuskeskuse juht Jan Aasa peab IT-juhti tõlgiks äri ja tehnoloogia vahel. (Loe artiklit >).

Saint-Gobain Glass Estonia IT-teenuskeskuse juht Jan Aasa.  Foto: Saint-Gobain

See väide on kindlasti tõene ja seab omakorda IT-juhtidele täiesti uued nõudmised ning ülesanded. Ühelt poolt muutub IT-juhi roll aina ärikesksemaks, kuid teisalt areneb infotehnoloogia ise nii pöörase kiirusega, et ree peal püsimine on aina keerulisem. Pilvetehnoloogiad, IoT, avatud võrgutehnoloogiad ja kõige selle üle sirutub IT-turvalisus... Kust leida selliseid inimesi, kes suudavad kõigega kursis olla - ettevõtte ärivajadustega ja neile parima IT-võimekuse pakkumisega? Kogu innovatsioon tuleb veel ellu ka viia. Kas selliseid üliinimesi üldse ongi olemas?

Kindlasti on superman-id olemas!

Aga tänapäeva IT-supermanid ei püüa juba ammu ise kõike teha, küll kontrollida, aga mitte ise teha. Suuremates firmades on selleks terved osakonnad, kus valdkonniti asjad ära jagatud, aga mida peavad tegema need IT-juhid, kel pole käsutada osakonna jagu eelarvet?

IT-teenused tuleb sisse osta!

Ilmselt pole enam väga palju neid ettevõtteid, kes kõike ise tahavad teha, mõni teenus on ikka sisse ostetud. Internetti ja mobiililevi ja teleripilti ei käi keegi ise kotiga turult toomas, miks aga võrgu- haldus- ja turvateenuseid, laiemalt ka pilveteenuseid, ikka ise maja sees pusitakse? Loomulikul on võimalik Microsofti lehelt endale tükikaupa kogu kompott kokku osta, aga kes selle lõpuks ära suudab hallata, rääkimata mõistlikust "käimajooksmisest" ja üleminekuplaanist.

IT-juhid, võtke endale ärile suunatud juhiroll!

Tegelege spetsiifilistele vajadustega, IT- ja ettevõtte üldiste strateegiate arendamise ja elluviimisega, mis tõstavad konkurentsivõimet. Ärge koostage tundide kaupa hankedokumente, ärge konfige võrku või servereid. Ka turvapoliitikate loogikad ja reeglid on juba ammu kokku kirjutatud. Kõik spetsiifiliselt IT-ga seotud teemad on võimalik sisse osta ja see pole täna enam seotud mitte kuluga, vaid selge ressursi ja raha kokuhoiuga. 

Hanked tee Get IT Wise-s!

Nii riist- ja tarkvara kui ka teenuste hangete läbiviimiseks on olemas suurepärane eestimaine keskkond Get IT Wise. See on lihtne ja kiire hangete tegemise keskkond. Loe ka Baltimaade suurima aianduskeskuse Gardest IT-juhi Daniel Sepa soovitust > . Keskkonnas on olemas isegi kiirhanke võimalus - hanked lauale 4 tunniga. Ajaressurssi vabaneb kindlasti kuhjaga.

IT-juhtimine teenusena!

MAX 123 pakub IT-nõustamise metoodika raames muuhulgas ka IT-juhtimisteenust (loe IT-nõustamisest siit >). Teenuse raames on võimalik outsource-ida kogu IT-juhtimine, aga saab ka sisse osta auditeerimist või näiteks ainult sisemise IT juhtimist ja haldust või ainult Helpdeski teenust, et vabastada IT-juht igapäevasest sisemise tugiteenuse osutamisest. 

Ole nutikas!

Kui IT-juht peab olema tõlk ja kohtunik ärivajaduste ning tehnoloogiliste võimaluste vahel, siis vahendajarolli täitmine on juba iseenesest ajamahukas ja keeruline. Miks võtta siis veel enda peale tehnoloogiliste küsimuste lahendamine? Sellega tegelevad hea meelega tehnoloogiaspetsid, sina paku oma ettevõttele ainult tõlketeenust!

Teenuste kohta lisainfo saamiseks saada meile küsimused vormi kaudu:

Käesolevaga kinnitan, et olen tutvunud privaatsuspoliitikaga ning annan nõusoleku kasutada minu e-posti aadressi eesmärgiga saata mulle uudismaterjale. Olen teadlik, et mul on õigus nõusolek igal ajal tagasi võtta.