Eksperdid soovitavad: kuidas valida ärile pilveteenuse pakkujat?

Postimehes (tehnika.postimees.ee) ilmus detsembris 2018 artikkel "Eksperdid soovitavad..."

Andsime seal meiegi pisut nõu:

Tänane elu on hübriidlahendus

MAX 123 AS turundusjuht Raul Pero ütleb, et pilvelahenduste esile tõstmisel ei tohi unustada, et parima ärilahenduse saavutamiseks tuleb vaadelda kogu IT-d tervikuna, unustamata ka «maapealseid» lahendusi.

«Ehk siis - tänane elu on hübriidlahendustes,» sõnas Pero ja märkis, et kõigi suuremate pilveteenuste pakkujate portfellid on suhteliselt sarnased - saab teha samu asju, aga lihtsalt erinevaid teid pidi.

«NB! Esimene asi, mis tuleb teha, on audit ja analüüs. Kõiki, kes annavad soovitusi ilma nendeta, võib suuremal või vähemal määral nimetada soolapuhujateks. Kui tuua siia näide meditsiinivaldkonnast, siis ükski õige arst ei hakka ravima valutavat pead, ilma, et ta teaks, mis on see põhjus, miks pea valutab,» rõhutas Pero.

Kui vaadata pisut täpsemalt pilveteenuste sisusse, siis tegelikult pole tema hinnangul kasutaja jaoks midagi muutunud, sest ka kasutaja vajadused on suures pildis samad, mis 10 aastat tagasi. Andmed peavad liikuma, olema kättesaadavad, backup’itud, arhiveeritud ja taasesitatavad. Olemas peab olema ressurss, mis andmeid töötleb ja liigutab.

«Pilveteenuste eelis seisnebki selles, et seda kõike on võimalik teha/seadistada/jälgida lihtsamalt ja andmemahtude ning ressursi suurendamine/vähendamine on lihtne. Pilvelahenduste võtmesõna on skaleeritavus. Ja loomulikult peab see kõik olema turvaline, mida korralikult disainitud ja juurutatud pilvelahendused ka on,» ütles Pero.

Laias maailmas on ettevõtetele pilveteenuse pakkujaid kümneid ja sadu ning kontorinurgas asuva serverikasti asemel leidub kindlasti igaühele midagi. Aga mille alusel ja mida valida? Proovime Eestis tegutsevate teenusepakkujate endi abil veidigi neis keerulistes küsimustes selgust saada.

Kogupikkuses saad artklit lugeda siit >