Võrk – kas kaasajastada või mitte, selles on küsimus!

20 aastat tagasi algas serverteenuste virtualiseerimise võidukäik, mis praeguseks on muutunud nii standardiks, et teisiti ei kujuta enam ettegi. Sellest revolutsioonist 20 aastat hiljem ehitame ja haldame me võrke endiselt "klassikalist" viisi s.t. käsitsi - käsureal, vaevaliselt, kõrge ajakulu ja eksimuste riskiga. Meenutage korraks oma viimast suuremat võrguprojekti!

  1. Kui palju aega kulus selle planeerimiseks? Kui palju seadistamiseks? 
  2. Mitu korda oli vaja testida, ümber konfida või parandada seadistusi, et õigesti tööle hakkaks? 
  3. Kui palju aega kulus muudatuste tegemiseks võrgukeskkonnas ning millised lisategevused sellega kaasnesid?
  4. Millal viimati uuendasite võrguseadmete tarkvara? Kui tihti ja miks mitte sama regulaarselt nagu serverite või muude IT-seadmete puhul?
     

Mida on vaja, et seda protsessi muuta kiiremaks ja veakindlamaks?

Mida teha, et IT suudaks toetada paremini äripoole vajadusi nagu pakuvad seda Amazon ja teised edukad digiajastu ettevõtted. Selleks on automatiseerimine ja kaasaegsed avatud, standardipõhised lahendused, mis annavad vabad käed ehitada süsteeme agiilselt nagu kogu see ülejäänud IT-s juba toimib väga edukalt. Azure's või Amazon'is saab serveriteenused käima panna paari hiireklikiga, miks ei võiks sarnaselt toimida enda serveriruumi teenused?
 
Dell Technologies on vahemikus 2015-2019 läbinud tohutu kiirusega suure teekonna ning jõudnud Gartneri Magic Quadrantist oma avatud võrgulahendustega (Open Networking) nišimängijatest liidrite sekka. Nende ja meie sõnum on väga lihtne - teeme võrgulahendusi õigesti, IT-(uut)moodi. Tagasiside üha rohkematelt klientide äri- ja IT-juhtidelt on: "Me oleme VÄGA huvitatud Dell Technologies innovaatilisest pakkumisest, sest see toetab äri kasvu, ühtlasi võimaldab meie tehnilisel meeskonnal areneda uutes suundades ning nad soovivad oma teed jätkata meie ettevõttes". Automatiseerimine IT-taristus võimaldab oluliselt kiiremini ellu viia muudatusi nagu ärijuhid vajavad ning loob uue arengusuuna tehnilistele spetsialistidele, näiteks kasutades Ansible-vahendeid. Lähitulevikus, hiljemalt 5 aasta pärast on hinnanguliselt 60-80% IT-tegevustest vähemal või suuremal määral automatiseeritud. 

Kahtled innovatsiooni mõjus ärile?

Hästi, näide Cleveroni najal: veel mõned aastad tagasi olid pakiautomaadid ja pakikullerid oma klassikalisel kujul üldlevinud standard. Praegu on Cleveron käivitamas isiklike pakiautomaatide süsteemi kodu juures koos isesõitvate robotautodega.

Meie teeme samaväärset IT võrgulahendustes.
 
Avatud võrgulahendused on mitmete analüütikute hinnangul ühtlasi ka üks suurima mõjuga toetajaid digitaliseerimisel. Olgu nendeks buzzword'ideks Industry 2.0, IoT, tehisintellekt või SD-WAN, nad kõik seonduvad kiiruse, efektiivsuse ja automatiseerimisega.

 

Tulge seminarile > 
Kuidas ja mille abil ehitada 2019. aastal võrgulahendusi, nagu seda pakuvad Amazon'i, Microsoft'i ja teiste edukate digiettevõtete iseteeninduskeskkonnad.