Max123

Kontakt: Delli salong ja garantii
IT-Lahendused ettevõtetele:

Veerenni Keskus, 2. korrus
Siduri 3, 11313 Tallinn
Avatud: E - R kell 9.00-17.00

Telefon: 699 0678
E-post: lahendused@max.ee
Baltikumi suurim Delli garantii ja hooldus:

Veerenni Keskus, 1. korrus
Siduri 3, 11313 Tallinn
Avatud: E - R kell 9.00-17.00

Telefon: 699 0699
E-post: hooldus@max.ee
Delli ärikliendi esindussalong:

Veerenni Keskus, 1. korrus
Siduri 3, 11313 Tallinn
Avatud: E - R kell 9.00-17.00

Telefon: 699 0678
E-post: max@max.ee

Facebook

VirtualiseerimineKüsi lisainfot

Koristusaktsiooni „Teeme Ära” eeskujul raadio otsesaates tekkinud idee graffity’ga võitlemiseks sai ootamatu stardikiirenduse, kui raadiot kuulanud IT-mees tegi saates välja mõeldud idee teoks veel enne saate lõppu ja kuulajad said alustada internetis info sisestamist. Algatajad peavad seda uskumatuks ja loodavad, et linnavalitsus tegutseb sama kiiresti kui lahenduse loonud insener.

Vabatahtlike ühistegevusena valmis välgukiirusel projekt graffity vastu võitlemiseks. Raadio otsesaates teemat arutanud kodukandiseltsi esindaja kommentaar: „Linnavalitsusel puudub sageli ülevaade, kus jälle seinu soditud on ja nii jäävad paljud „teosed” pikaks ajaks linnapilti risustama. Probleemi arutades tuli noortel mõte, et seinasodimiste registreerimiseks võiks olla avalik andmebaas, kus inimesed saavad graffity’te asukohtadest linnavalitsusele teavet anda ning isegi pildid sisestada. Selline galerii võimaldaks ka politseil analüüsida, missuguse käekirjaga „kunstnikud” mis piirkondades tegutsevad ning ehk ka tõhusamalt korrarikkumisi ennetada. Enne saate lõppu aga helistas stuudiosse IT-mees, kes teatas, et ta tegi sellise andmebaasi juba valmis ning ütles aadressi, mille kaudu saab infot sisestama hakata. Ulme, elame tõesti infoajastul!

Oma ootamatut kodanikuinitsiatiivi kommenteeris IT-insener ise nii: „Kuulsin ideed raadiost ja mul läks tuluke põlema. Olen siin sarnaste lahenduste kallal nokitsenud ning kuna ka minu kodumaja on sodijate tõttu tulnud mitu korda üle värvida, mõtlesin, et panen õla alla. Kohendasin ühe varem tehtud veebigalerii mootori ja disaini graffity’baasile sobivaks ning tekitasin selle jooksutamiseks meie arendusserverisse uue virtuaalse veebiserveri. Las ta tiksub siin praegu linnavalitsusele teadmiseks ja kui asjameestel tuleb parem mõte, võib kogu värgi mujale üle tõsta.

MAX 123 kommentaar: „Kirjeldatud juhul on virtualiseerimine ehk olemasoleva serveri ressursi ümber jagamise abil uue virtuaalse serveri tekitamine ainuvõimalik samm. Uut reaalset masinat ei jõua nii kiiresti ära ühendada ega käivitadagi, rääkimata installeerimisest või seadistamisest. Virtualiseeritud serveri puhul aga saab tegevuse mõne minutiga käivitada või olemasoleva rakenduse teenust katkestamata ja täiesti veakindlalt teise serverisse ümber kolida. Seda kasutatakse palju tarkvaraarendusel ja testimisel, aga ka igapäevaste ärisüsteemide puhul näiteks uute rakenduste käivitamisel, andmete varundamisel, rikete kõrvaldamisel jne. Lisaks võimaldab virtuaalserver raha säästa. Suurte serverite puhul on tavaline, et olemasolevat ressurssi ei suudeta ära kasutada ning suur osa serveri võimsusest ja andmemassiivist seisab jõude. Sellisel puhul annab virtualiseerimine olulise rahalise võidu, sest uue teenuse või rakenduse lisamiseks ei pea uut masinat ostma, vaid saab olemasoleva võimsuse maksimaalselt ära kasutada.”

Kui artiklit lugedes tekkis äratundmine, et mõni neist teemadest (IT lihtsustamine, -kaasajastamine; riskide maandamine; täies mahus ressursside kasutamata jätmine jne) puudutab ka Teie ettevõtet, siis võtke meiega ühendust ja selgitame välja vajadused ning mõtleme koos lahenduse.
Küsige lisa  |  tel: 699 0660  |  e-post: lahendused@max.ee

)

Case Study: Venezia Terminal Passeggeri consolidates network by more than 30 per cent and increases its performance and the stability of critical passenger systems with virtualization >

MAX 123 serverlahendused >

MAX 123 andmemassiivid >

Virtualiseerimislahenduste müügi ja halduse kompetentsid/sertifikaadid:

 • VMware Enterprise Solution Provider
 • VMware Certified Professional
 • VMware Sales Professional
 • VMware Technical Sales Professional

Virtualiseerimislahenduste suuremad kliendid:

 • ERGO Kindlustuse
 • SMIT
 • Eesti Raudtee
 • Eesti Tervishoiu Pildipank SA
 • Tallinna Lennujaam
 • Viljandi Haigla
 • Eesti Infotehnoloogia SA
 • EV Välisministeerium
 • Stoneridge Electronics