Max123

Kontakt: Delli salong ja garantii
IT-Lahendused ettevõtetele:

Veerenni Keskus, 2. korrus
Siduri 3, 11313 Tallinn
Avatud: E - R kell 9.00-17.00

Telefon: 699 0678
E-post: lahendused@max.ee
Baltikumi suurim Delli garantii ja hooldus:

Veerenni Keskus, 1. korrus
Siduri 3, 11313 Tallinn
Avatud: E - R kell 9.00-17.00

Telefon: 699 0699
E-post: hooldus@max.ee
Delli ärikliendi esindussalong:

Veerenni Keskus, 1. korrus
Siduri 3, 11313 Tallinn
Avatud: E - R kell 9.00-17.00

Telefon: 699 0678
E-post: max@max.ee

Facebook

Virtuaalne töökohtKüsi lisainfot

Oksjonifirmast väärtuslikku infobaasi otsinud sissemurdjad said saagiks vaid 2 väheväärtuslikku sülearvutit, milles kunagi andmeid ei salvestatagi, sest kogu info paikneb turvaliselt keskses serveris. Politsei hinnangul tulid kurjategijad just konkreetset andmebaasi varastama, kuna kontoris leidunud hinnalisem digitehnika jäeti puutumata, samuti ei huvitanud vargaid mahukas seif.

Läinud nädalavahetusel külastasid varahaldus- ja oksjoniettevõtte kontorit murdvargad, kes viisid kaasa vaid 2 arvutit, millest lootsid leida väärtuslikku andmebaasi. Et ettevõte tegeleb ka pangalaenude tagatiste, pärandvarade, pankrotipesade ja muude erakorraliste realiseerimistehingutega, soovisid vargad tõenäoliselt saada just sedalaadi infobaasi. Politsei kinnitusel oli tegemist kogenud kurjategijatega, kuna vargad olid suutnud kõrvaldada signalisatsioonisüsteemi ning lõhkuda kiirelt ja käratult rea turvalukkudega varustatud uksi.

Oksjonifirma haldusdirektor kinnitas, et neil kasutatavad andmebaasid sisaldavad tõepoolest teavet, millega kelmid või spekulandid võiksid suuri kasumeid teenida: „Näiteks info pangavõlgniku laenujäägi ja tagatisvara hinna kohta või pankrotistunud ettevõtte varade nimekiri võimaldaksid pahatahtlikel inimestel teiste õnnetuse arvelt ebaseaduslikult kasu lõigata. Seepärast oleme andmekaitse hästi läbi mõelnud ja kasutame virtuaalseid tööjaamu. Töötajate käes olevates sülearvutites pole ei andmeid ega programme, need on sisuliselt ainult nagu keskserveriga ühendatud ekraanid, millega inimesed saavad turvaühenduse kaudu firma serverisse siseneda ja seal oma tööd teha. Nüüd said vargad vaid 2 kasutatud läptoppi ning hirmu, et politsei nad peagi tabab.

MAX 123 kommentaar: „Tööjaamade virtualiseerimine on levinud praktika, millel on lisaks andmete turvalisuse tagamisele muidki eeliseid, näiteks saab nii muuta firma arvutipargi majandamise oluliselt odavamaks. Et virtuaalse tööjaama korral paikneb mitte ainult andmestik, vaid ka kogu tarkvara serveris, vähenevad kulutused tööjaamade tarkvara hooldusele ja litsentside haldamisele, kõike seda saab teha ja koordineerida serveris. Mis omakorda tähendab, et töökohaarvutid ei pea olema võimsa protsessori ja suure kõvakettaga kallid masinad, piisab lihtsast, kuid pikaealisest terminalist, millel on piltlikult öeldes tõesti vaid ekraan, klaviatuur ja internetiühendus. Virtuaalne töökoht on hea lahendus ka kodustöötajatele või eraldi paiknevatele filiaalidele, kuna interneti kaudu saab anda tööjaama õigused ka pikema vahemaa taha, kogu andmeside on krüpteeritud ning „kontoriarvuti” saab kuvada ka sülearvuti või koduarvuti ekraanile. Piiranguks jääb virtualiseeritud tööjaamade korral ainult ühenduse kiirus, näiteks videotöötlust sel viisil teha on vaevaline, kuid kõik tavalised kontoritööd saab probleemideta tehtud.”

Kui artiklit lugedes tekkis äratundmine, et mõni neist teemadest (arvutipargi ja tarkvara haldamine ning maksumus; kaugtöö võimalused; ettevõtte andmete turvalisus jne) puudutab ka Teie ettevõtet, siis võtke meiega ühendust ja selgitame välja vajadused ning mõtleme koos lahenduse.
Küsige lisa | tel: 699 0660 | e-post: lahendused@max.ee